KOMTRAX Makine takip ve Yönlendirme Sistemler:

KOMATSU İş makineleri filosunu sayısal bir harita üzerinden sürekli takibini sağlar; hızlı, güvenli ve kesintisiz bir iş süreci yaratır. KOMTRAX üzerinden makine ve operatörünün çalışma saatleri bekleme sürelerini ve performans-yakıt tüketimi değerlerine ulaşabilir. Makine monitöründen görülebilen anlık tüm verileri siz makinedeymişsiniz gibi görme imkanı sağlar. Bakım zamanlarını ve ihtiyaçlarını görerek yapılan bakımlarda kullanılan parçaların orijinal ve eksiksiz değiştirildiğini takip edebilir. Makineniz kaçırılıyor mu? Kaçak çalıştırıyor mu? Vs. takibini KOMTRAX teknolojisi ile 7 gün 24 saat izlenebilir. Makinenizin geçmiş zaman dilimleri içerisinde geriye dönük olarak nerde olduklarını sevk edilecek yerlerini kolaylıkla planlar ve gün içerisinde dosya takibi ve telefon trafiğinden kurtulmanızı sağlar. Makinenizin geçmiş arızaları ve bakımı hakkındaki gerçek ekspertizini yapabilir ve ikinci el değerini arttırır.

 

NEDEN KOMTRAX?

Bakım zamanlarını ve ihtiyaçlarını görerek yapılan bakımlarda kullanılan parçaların orijinal ve eksiksiz değiştirildiğini takip eder. KOMTRAX ile ciddi arızalardan önceden veya anında müdahale edilerek tamir bedeli düşürülür. Operatörün hangi kullanım modunda ne kadar yakıt tükettiğini litre/saat olarak takip edilir. KOMTRAX internet bağlantısı olan her yerde bir bilgisayar yardımı ile kolayca kullanılır. KOMTRAX sistemlerinin makineye montajı kolay olup devreye alınması hızlıdır. Bilgi transferi esnasında GPS ve Orbcomm iletişim sistemini kullanılır. KOMATSU iş makineleri maksimum verimlilik dayanıklılık düşük bakım maliyetleri maksimum güvenlik ve kullanım rahatlı gibi avantajları müşteriye sunar. KOMTRAX kurumların sahadaki iş sürecini tek tuşla kolaylaştırır. İş makinelerini verimliliği ve performansını arttırmayı hedefleyen kurumların KOMATSU iş makinelerine KOMTRAX taktırmaları yeterlidir. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına her yıl 600 milyon doların bir bütçe ayıran bu sektördeki teknolojik yenilikleri başarı ile hayata geçiren KOMATSU iş makinelerinin sahadaki takibinin kolaylaştıran ve verimliliği arttıran yepyeni bir teknolojiye imza attı.

 

KOMTRAX “MAKİNE TAKİP ve YÖNLENDİRME SİSTEMİ”

KOMATSU makine filonuz var ve sayısal bir harita üzerinde sürekli takip etmek mi istiyorsunuz? Hızlı güvenli ve kesintisiz bir çalışma ve yakın takip sistemine mi ihtiyacınız var? Çalışma sahanızdaki işlerinizin en kısa sürede tamamlanmasını mı istiyorsunuz? Makinelerinizin güvenliği sizi düşündürüyor mu? Makinenizi ikinci el gerçek değerinin üzerinde satmak mı istiyorsunuz? Bu sorunlarınız için üretilen KOMTRAX tüm Avrupa Asya ve Türkiye’yi kapsayan bir ”Makine Takip ve yönlendirme” Sistemi olarak internet üzerinden hizmet sunuyor. KOMTRAX Web sayfası Türkçe olup kullanıcılar tarafından kullanımı çok kolaydır.
KOMTARX herhangi bir yerden internet üzerinden bir PC yardımı ile KOMATSU makinenizin yerini detaylı bölge haritaları üzerinden görebilmemizi sağlar. Bir yandan makine ve operatörünüzün güvenliğini sağlarken onlarla mesajlaşarak ve onları yönlendirerek daha verimli çalışabilme fırsatını elde etmiş olursunuz. Makinenizin geçmiş zaman dilimleri içerisinde nerede olduklarını operatörün bekleme ve çalışma sürelerini performans-yakıt tüketimi değerine ulaşabilirsiniz. KOMTRAX sisteminin makineye montajı çok basit olup devreye alınması hızlıdır.

 

MAKİNE HIRSIZLIĞINA ENGEL OLUR !

KOMTRAX makinenizi istediğiniz her an kontrol eder ve yerini belirleyebilirsiniz. “KOMTRAX”  Kullanımı sayesinde makinenizin hırsızlık riskini azaltmış olur; makinenizi daha uygun şartlarda sigorta yaptırma imkanına kavuşursunuz. Makineniz güvence altın alınmış olup, bu sayede daha uygun kredi şartları da elde edebilirsiniz. Makinenizin gün içerisindeki hareketlerini takip edebilir ve hırsızlığa karşı tedbir alabilirsiniz.

 

MAKİNENİZİN ATIL KALMA SÜRESİNİ AZALTIR

“KOMTRAX” sayesinde makinenizin bulunduğu konumu her zaman tespit edebilirsiniz. “emniyet ve Güven” yönetimi sayesinde makinenizin her saati sizin kontrolünde olacaktır. Uzaktan kumanda sayesinde motoru dahi kilitleyebilir; makinenin çalışmasını önleyebilirsiniz. Makinenin yakıt seviyesi motor hareketi çalışma saat ve yerini takip edebilirsiniz.

 

MAKİNENİZİ YAKIT HIRSIZLIĞINDAN KORUR

Yakıt sarfiyatını ve yakıt deposunun seviyesini takip eder. Marubeni yetkili servisleri tarafından yapılan bakımlarda değişen tüm filtre ve yağlar miktarı ile takip edilir. Operatörün hangi kullanım modunda ne kadar yakıt tükettiğini litre/saat olarak takip edebilirsiniz.

 

OPERATÖR HAREKETLERİNİN YÖNETİMİ

Artık operatörünüzün değerli bir makineyi kullanırken görevini yerine getirip getirmediği konusunda endişe etmenize gerek yok. Çükü operatörlerinizin tüm hareketlerini takip etme şansına sahipsiniz. Operatörün makine ile çalışma saatlerini günlük aylık ve yıllık olarak takip edebilirsiniz.

 

HİDROLİK POMPALARIN ÇALIŞMA ESNASINDAKİ GÜÇLERİ TAKİP EDİLİR.

Makinenin periyodik bakımlarını takip edebilir ve servis tarafından değiştirilen parçaların (filtre/yağ) değişim zamanlarını görebilirsiniz.

 

BAKIM KOŞULLARININ YÖNETİMİ

Periyodik bakımlardaki yağ filtre ve bileşenlerinin hakkında ayrıntılı bakım verisi alınır.